"Sécurité sociale - l'Assurance maladie'' 

Pokus o přihlášení na zdravotní pojišťovně

 
 
 
Na " l'Assurance maladie " jsem šel s tím,že se zeptáme,jestli mám nárok na francouzské pojištění a kartu "Vitale".
Řekli jsme tam,že jsem zaregistrovaný na úřadu práce a čekám na školu pro přípravu do zaměstnání.
 
 
 
 
 
 
 
 
Paní pochopila a řekla,že samozřejmě nárok mám.No a poté nám paní napsala,co vše musíme sehnat za dokumenty a jaké udělat kopie.
Když jsme vše sehnali a donesli,tak za 14dní přišel dopis,že jsou potřeba doložit další tři věci.

Vše jsem doložil a pak za další dva týdny přišel další dopis,že chybí další dvě věci a kopie pasu,kde předtím stačilo zkopírovat stránku s fotkou,tak bylo nutné okopírovat celý pas,všech 32 stran.

 
Po další návštěvě  s chtěnými dokumenty a ujištěním,že teď je to opravdu vše,nám přišel další dopis a zas další věci chyběli.
Pak následovala další schůzka,kde seděla na úřadě jiná paní,v pořadí pro nás už třetí ,která  kvůli tomu dlouze volala na ústředí a pak nám sdělila,
že protože jsme v EU,stačí nám česká karta pojištění,v mém případě VZP a na kartu " Vitale " mám nárok,až začnu pracovat :-) .
 
Tohle všechno zařizování trvalo 3 měsíce a to i přes to,že mi škola,do které jsem mezi tím nastoupil dala papír speciálně pro " l'Assurance maladie " ,abych bez problému dostal pojištění.
 
Bylo kvůli tomu dost lítání,zařizování a telefonování a nakonec mi nezbývalo nic jiného,než si platit měsíčně zdravotní pojištění v ČR u staré známé VZP  :-).
 
Pokračování :  FR - ''Sécurité sociale - l'Assurance maladie'' Situace po 2 letech